Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Literatura piękna » » Jezus z Nazarethu. Tom IV. ROMAN BRANDSTAETTER
Jezus z Nazarethu. Tom IV. ROMAN BRANDSTAETTER

Jezus z Nazarethu. Tom IV. ROMAN BRANDSTAETTER

Koszt wysyłki: od 7,50 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka pocztowa ekonomiczna - 7,50 zł
Kurier 48 Poczta Polska - 11,50 zł
InPost Paczkomaty24 - 10,99 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy: 0 szt.

TYTUŁ: Jezus z Nazarethu. Tom IV.

AUTOR: ROMAN BRANDSTAETTER

WYDAWNICTWO: PAX

MIEJSCE WYDANIA: Warszawa

ROK WYDANIA: 1973

LICZBA STRON: 400

OKŁADKA: twarda

ISBN: brak

STAN: dobry

Tytuł: Jezus z Nazarethu. Pełnia czasu. T.4

Cena: 14,90 zł

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu

Nie ulega wątpliwości, że dla chrześcijan najważniejszym dziełem, z jakim przyjdzie im się zapoznać, jest Biblia. Jednak lektura Biblii, choć ważna, może być niewystarczająca. Czasem konieczne jest sięgnięcie po inne przekazy, które niejednokrotnie pomogą zrozumieć bądź uzupełnić wiedzę zawartą w Biblii. Do takich książek należy czterotomowa powieść Romana Brandstaettera "Jezus z Nazarethu".

Roman Brandstaetter urodził się w rodzinie żydowskiej i w takich tradycjach został wychowany. Jednakże w wieku 35 lat udał się do Jerozolimy, gdzie podczas pięcioletniego pobytu przeszedł na wiarę katolicką. W jego twórczości wielokrotnie pojawiały się inspiracje chrześcijańskie, był także autorem przekładów biblijnych z języka hebrajskiego. Stało się to przyczynkiem do powstania najwybitniejszego z jego dzieł prozatorskich - powieści historycznej "Jezus z Nazarethu".

Autor doskonale oddaje w swojej książce atmosferę miejsca i czasu, z ogromną wiedzą przedstawił również tradycję żydowską. W wyjątkowy sposób portretuje Jezusa, umiejętnie wprowadzając Czytelnika w tajemnicę Boga-człowieka. Dzieło przesycone jest głęboką wiarą w Boga. Bardzo plastycznie przedstawia wydarzenia z Nowego Testamentu, począwszy od zapowiedzi narodzin Jana Chrzciciela, poprzez narodziny Jezusa, jego dorastanie, początki publicznego nauczania i pierwsze zatargi z faryzeuszami, śmierć Jana Chrzciciela, wreszcie ostatnie dni życia Jezusa, wydarzenia Wielkiego Tygodnia, aż po Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie Jezusa.

Ci, którym przypadła do gustu proza Romana Brandstaettera oraz jego ujęcie tematyki biblijnej, powinni sięgnąć również po "Krąg biblijny". Jest to zbiór opowiadań, esejów i innych krótkich form, poświęconych tematyce biblijnej, przepełnionych refleksjami inspirowanymi spotkaniem z Pismem Świętym Starego i Nowego Testamentu.

WYDAWNICTWO: PAX, Warszawa, 1973
ISBN: brak
STAN: dobry 
UWAGI: przybrudzone brzegi stron, okładka lekko wytarta.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl