Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Liturgia » » Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.
Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.
Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.

Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą.

Koszt wysyłki: od 7,50 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka pocztowa ekonomiczna - 7,50 zł
Przesyłka polecone priorytetowa - 8,50 zł
Kurier 48 Poczta Polska - 11,50 zł
InPost Paczkomaty24 - 10,99 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy: 0 szt.

TYTUŁ: Komunia święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza mszą świętą

WYDAWNICTWO: Księgarnia św. Jacka

MIEJSCE WYDANIA: Katowice

ROK WYDANIA: 1985

LICZBA STRON: 72

OKŁADKA: twarda

STAN: dostateczny

Cena: 6,00 zł

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu

Komunia Święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą świętą dostosowane do zwyczajów Diecezji Polskich. Rytuał.

Sprawowanie Eucharystii w ofierze Mszy Świętej jest źródłem i celem kultu, jaki się jej oddaje poza Mszą. Święte postacie przechowuje się przede wszystkim w tym celu, aby wierni, którzy nie mogą brać udziału we Mszy św., zwłaszcza chorzy i starsi, jednoczyli się przez Komunię sakramentalną z Chrystusem i Jego Ofiarą, którą składa się we Mszy Św.

Zwyczaj przechowywania świętych postaci, który wprowadzono dla umożliwienia przyjmowania Komunii św. poza Mszą św., dał początek adoracji tego Sakramentu i oddawania mu kultu uwielbienia należnego Bogu. Kult ten ma mocne i trwałe uzasadnienie, a nawet sam Kościół ustanowił niektóre powszechne i wspólnotowe jego formy.

Po odnowieniu obrzędów Mszy Św. i po ustaleniu przez Instrukcję Eucharisticum mysterium z dnia 25 maja 1967 r. zasad co do praktycznego uporządkowania kultu należnego temu Sakramentowi również poza Mszą św. i co do jego powiązania z należytym układem obrzędów ofiary Mszy Św. w myśl przepisów Soboru Watykańskiego II i innych dokumentów Stolicy Apostolskiej dotyczących tego przedmiotu" Święta Kongregacja Kultu Bożego rozpatrzyła obrzędy zebrane pod tytułem: "Komunia święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą Świętą"


WYDAWNICTWO: Księgarnia św. Jacka, Katowice, 1985
STAN: dostateczny
UWAGI: uszkodzenia na zszyciu książki, kilka kartek lekko pogniecionych, pogniecione zakładki

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl