Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Książki naukowe » » Teologia i filozofia » Nazarejczyk. EUGENIO ZOLLI
Nazarejczyk. EUGENIO ZOLLINazarejczyk. EUGENIO ZOLLI
Nazarejczyk. EUGENIO ZOLLINazarejczyk. EUGENIO ZOLLI

Nazarejczyk. EUGENIO ZOLLI

Koszt wysyłki: od 7,50 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka pocztowa ekonomiczna - 7,50 zł
Kurier 48 Poczta Polska - 11,50 zł
InPost Paczkomaty24 - 10,99 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy: 0 szt.

TYTUŁ: Nazarejczyk.

AUTOR: EUGENIO ZOLLI

REDAKTOR: Agnieszka Kutylak-Hapanowicz

WYDAWNICTWO: Fundacji Instytut Globalizacji z mediolańskim wydawnictwem Święt

MIEJSCE WYDANIA: Gliwice

ROK WYDANIA: 2015

LICZBA STRON: 352

OKŁADKA: miękka

ISBN: 9788376730448

STAN: dobry plus

Cena: 23,00 zł

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu
Publikacja powstała dzięki współpracy wydawcy – Fundacji Instytut Globalizacji z mediolańskim wydawnictwem Świętego Pawła (Edizioni San Paolo). Tłumaczenia z języka włoskiego podjął się ks. prof. Artur Jerzy Katolo.

Książka, pierwotnie opublikowana w 1938 r., jest klasycznym i wysoko ocenianym dziełem z gatunku egzegezy biblijnej. Poświęcona jest ona osobie Jezusa Chrystusa w tradycji Pisma Świętego. Eugenio Zolli (pisząc tę książkę jeszcze – Izrael Zoller) jako wysoki rangą duchowny judaizmu, empirycznie dochodzi do wniosku, że opisywana w Starym Testamencie obietnica mesjańska realizuje się w osobie Chrystusa.

– Fascynująca jest także sama postać autora. Książkę pisze jako rabin, ale dochodzi do wniosku, że „Mesjasz to Bóg, Chrystus to Mesjasz, Chrystus to Bóg!”. Kilka lat później podczas święta Yom Kippur ma objawienie. Wkrótce przechodzi na katolicyzm wraz z całą rodziną – tłumaczy dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.

Eugenio Zolli był wszechstronnie wykształconym biblistą. Studiował w szkole rabinackiej, a także filozofię i psychologie na uniwersytetach we Lwowie, Wiedniu i Florencji. Wykładał ponadto literaturę hebrajska w Padwie.

W czasie II wojny światowej, jako naczelny rabin Rzymu, organizował pomoc dla prześladowanych Żydów, współpracując z Watykanem. Jego nawrócenie wywołało skandal i ostracyzm ze strony społeczności żydowskiej we Włoszech. Do końca życia pracował w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

– Jego świadectwo jest przejmujące, gdy jako wyznawca judaizmu dochodzi do wniosku, że w Chrystusie wypełnia się zapowiedź Sługi Cierpiącego – Mesjasza, o którym mówił prorok Izajasz – mówi Tomasz Teluk. – To musiało wywołać duży szok i zgorszenie wśród współwyznawców – dodaje.

Tytuł: Nazarejczyk
Autor: Eugenio Zolli 
Wydawnictwo:  Fundacji Instytut Globalizacji z mediolańskim wydawnictwem Świętego Pawła
Miejsce wydania: Gliwice
Rok wydania: 2015
Stan: dobry , zabrudzone dolny brzeg książki, dedykacja na pierwszej  stronie poprzedniego właściciela
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl