Znów minie wiek... LEON MIĘKINA.

Dostępność: 0
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 25813
Pin It

Opis

Wejście w wiek XXI do dokonywania rozmaitych podsumowań, m.in. także w zakresie kultury duchowej ziemi cieszyńskiej. Stąd wyrasta próba ogarnięcia w formie antologii utworów i autorów, którzy w wybitniejszy sposób znaczyli się w minionych stuleciach w literaturze Śląska Cieszyńskiego.
Antologia ta obejmuje zarówno twórców żyjących dawniej jak i współcześnie po obu stronach Olzy. Obejmuje również pisarzy wywodzących się spoza regionu, którzy związali się z nim zamieszkaniem czy pracą zawodową, a także i tych, którzy w swojej twórczości podjeli temat związany ze Śląskiem Cieszyńskim- jego przyrodą obyczajowością, historią, kulturą.
Dzięki temu powstała prezentacja autorów nadolziańskich od irodzonego pod koniec XVII wieku Ludwika Heimba po współczesną nam Renatę Putzlacher, przy czym znajdują się w niej zarówno pisarze uprawiający literaturę piękną w znaczeniu regionalnym (np. Emanuel Grim, Walenty Krząszcz, Ludwik Kobiela, Adam Wawrosz), jak i ci twórcy, których poezja, proza czy dramat przekroczyły granice regionu i wniosły lub wnoszą niewątpliwy wkład w kulturę ogólnonarodową albo wzbogacają polską kulturę współczesną o wartości uniwersalne czy formalne osiągnięcia literackie (np. Stanisław Hadyna, Helmut Kajzar, Jerzy Pilch i inni).


WYDAWNICTWO: OFFSETDRUK i MEDIA

MIEJSCE WYDANIA: Cieszyn

ROK WYDANIA: 2001

LICZBA STRON: 488

OKŁADKA: twarda

ISBN: 8388271113

STAN: bardzo dobry minus

UWAGI: dedykacja na pierwszej stronie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium