Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich. DEBORAH CASTELLANO LUBOV
Program lojalnościowy
Zdobywaj punkty za zakup produktów objętych programem lojalnościowym.
Wymieniaj punkty na nagrody w zakładce Produkty w programie lojalnościowym.
Zdobywaj punkty za zakup produktów objętych programem lojalnościowym. Otrzymuj produkty lub rabaty na kolejne zakupy.
Załóż konto lub zaloguj się. W panelu klienta znajdziesz informacje o zebranych punktach.
Kod produktu: B4-16
Opis
Deborah Castellano Lubov na prawie dwustu stronach tomu pt. "Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich" przedstawiła serię rozmów z osobami, które w życiu papieża Franciszka pełnią istotną rolę. Na ich podstawie można dowiedzieć się o Jorge Bergoglio wielu rzeczy, które albo umykają oku, albo zwyczajnym ludziom pozostawały dotychczas niedostępne.
"Franciszek nieznany" to książka treściowo różnorodna, tak jak różnorodni są rozmówcy autorki wywiadów. Owszem, większość z nich to duchowni, od arcybiskupa Georga Gänsweina, czyli "Don Giorgia", wieloletniego współpracownika Benedykta XVI, przez afrykańskiego kardynała Petera Turksona po nowojorskiego metropolitę Timothy'ego Dolana.
Jednakże nie brak też źródeł innych: wywiadu udzieliła między innymi siostra papieża, Maria Elena, oraz duchowny daleki od chrześcijaństwa: biofizyk, pisarz i rabin Abraham Skórka, z którym Bergoglio blisko współpracował w Argentynie, wydając z nim wspólną książkę na temat wiary. Oczywiście pojawiły się także niespokrewnione osoby świeckie, a także jeden Polak - choć tylko w polskiej edycji - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Gądecki.